ZÁKLADY PORTRÉTOVÁNÍ TUŽKOU

KRESLETE JAKO MISTR, ANEB JEDNODUŠEJI TO JIŽ NEJDE.

NOVÁ ŘADA JEDNODUCHÝCH PŘÍRUČEK PRO RYCHLÉ A EFEKTIVNÍ KRESLENÍ.

ZÁKLADY PORTRÉTOVÁNÍ TUŽKOU

Naučte se kreslit portréty a tváře jako Mistr.

Základní příručka pro všechny, kteří se chtějí pustit do kreslení portrétů a nemají čas anebo chuť o hloubkové studium. Díky eBooku získáte solidní základ pro vaše kresby a zjistíte, že to ani není nijak složité. Ebook je přístupný každému, kdo je ochoten ho následovat a trvale si rozšiřovat svůj talent.

EXISTUJE ŘADA METOD A TECHNIK. TENTO EBOOK NABÍZÍ NEJJEDNODUŠŠÍ A NEJPŘÍMĚJŠÍ METODU PRO KRESBU PODLE FOTOGRAFIE NEBO JAKÉKOLIV PŘEDLOHY A TO POSTUPEM KROK ZA KROKEM.

Dnešní doba je natolik rychlá a dynamická, že by každý rád získal vše co potřebuje, co nejrychleji a pokud možno bez velkého úsilí. Právě jste na stránce prvního dílu, který se zabývá prvotním nástrojem všech umělců – tužkou a jejím použitím při portrétování. Ebook obsahuje to nejdůležitější a základní, co je třeba znát pro rýchlý start kresby portrétů podle fotografie. Jednotlivé díly celé řady, které budou věnovány určité technice, anebo tématu, se budou vzájemně doplňovat a dotvářet tak postupně celý celek.

2016   Czech language

179,- kč  /  € 6,50

ISBN: 978-80-906558-2-9

Co najdete v eBooku:

 • seznam pomůcek a tužek pro kreslení
 • jak držet tužku pro konkrétní použití
 • jak vytvořit tonální hodnoty stínování
 • výběr správného papíru a gumy
 • jaké jsou správná kreslící pravidla
 • co je to vrstvená kresba
 • co je dopad světla a jak ovlivňuje nakreslenou tvář
 • co je to blokování a jak ho použít
 • jaké tahy použít pro daný účel a proč rozmazávání není ten nejlepší způsob stínování
 • jak vytvořit přesnou kresbu pomocí přenosu originálu fotografie (tři způsoby)
 • postup tvorby portrétu krok za krokem (viz. titulní strana eBooku)
 • 10 rad (doporučení) na závěr

První tři měsíce se začínající portrétista (samouk) učí, zda je, či bude, anebo nebude úspěšný při získávání dovedností realisticky kreslit. Při takovém samostudiu, bez patřičných informací, nebo zkušeném vedení, trvá jen okamžik než si vyvine pár špatných návyků, ale následně se většinou jedná o  potom dlouhou a svízelnou cestu k jejich nápravě.

ZÍSKÁNÍ SOLIDNÍHO ZÁKLADU PRO KRESLENÍ PŘITOM NENÍ NIJAK SLOŽITÉ. TO TAJEMSTVÍ JE PŘÍSTUPNÉ KAŽDÉMU, KDO JE OCHOTEN HO NÁSLEDOVAT.

Velmi častou chybou začátečníků je, že nesprávně chápou tvary, které kreslí. Většinou se jedná o zjednodušené základní tvary naučené ještě v dětství při školním kreslení. Umělcovo počáteční vzdělávání je, aby se stal vědomým těchto “symbolů” a následně dospěl k jejich překonání. K tomu je třeba se znovu naučit, jak vidět a jak to udělat; tady je totiž velký rozdíl mezi viděním a pohledem.

Váš první eBook vás navede k vidění a kresbě tvaru přesně. Klasický / Tradiční způsob kreslení je, že se začíná nakreslením tvaru hlavy, a postupuje se směrem k detailům (oči, nos, úst, atd.) Kresba z vnějšku dovnitř.

Samouk umělec vždy nakreslí portrét zevnitř ven, obvykle začíná s detailem, jako je oko, nos nebo ústa. Společným výsledkem tohoto druhého přístupu je nesouhlasná, nesouvislá kresba, které chybí celková jednotná přítomnost. Nemluvě o tom, že vyvážené umístění do formátu papíru je většinou dílem náhody.  Vše-důležité pravidlo v kreslení a malování je práce od obecného ke konkrétnímu .

Když se začíná kreslit portrét, první, nejdůležitějším krokem, je stanovení celkového vnějšího tvaru hlavy. Většina umělců ho nazývá obrys. To znamená přesně naměřená výška / šířka proporcí hlavy a její skutečný tvar.

PODOBNOST VAŠEHO PORTRÉTU JE URČENA TÍMTO POČÁTEČNÍM VELKÝM TVAREM. VŠE OSTATNÍ JE PODŘÍZENO K NĚMU. ODTUD SE VYCHÁZÍ, ŽE VELKÝ TVAR SE ROZKRESLUJE DO MENŠÍCH, ODPOVÍDAJÍCÍCH TVARŮ, JAKO JE NAPŘÍKLAD OČI, NOS, ÚSTA, VLASY, KRK, ATD … VÍCE V EBOOKU.

KNIHY, KTERÉ JDOU JEŠTĚ HLOUBĚJI …

Po pravdě, věděl jsem jsem, že to bude hezká kniha, ale že bude tak hezky udělaná, mě velice překvapilo….Na našem knižním trhu nemá obdoby. Vaše skvělé kresby jsou výborně graficky zakomponované v textu. Jsem bibliofil, miluji knihy, proto dokáži ocenit hezkou publikaci. Takže propojení Vašich kreseb s grafikou knihy je báječné a nádherné. Mnoho štěstí a zdraví, mnoho tvůrčích počinů. Děkuji a těším se na další Vaše knihy. S úctou Pavel Švec.

Pavel Švecvýtvarník, malíř, spisovatel

PORTRÉT A HLAVA

Czech language

ISBN: 978-80-906558-1-2

PORTRÉT A HLAVA

English language

ISBN: 978-80-906558-0-5