PRO UŽIVATELE EMAILOVÝCH ADRES OD GOOGLE A SEZNAMU ...

---- Seznam.cz zavedl složku „Hromadné“ a Google.com složku „Promo akce“  ----

Tato změna se netýká jen uživatelů, kteří používají pouze emailovou schránku s doménou @gmail.com, seznam.cz, ale také těch, kteří používají @post.cz, @email.cz a dalších, které spadají pod Seznam a Googlu.


12. února 2015 přišel Seznam s novinkou v emailových schránkách svých uživatelů. Vytvořil složku s označením „Hromadné“, kam automaticky přesouvá přijaté emaily, které nesou znaky obchodních sdělení. Oproti Gmailu je umístění složky trochu nešťastné a má negativní vliv na čtenost emailových zpráv.

Do této složky jsou tedy automaticky zařazovány všechny emaily, které jsou podle Seznamu obchodními sděleními. Tyto emaily jsou navíc po 90 dnech automaticky mazány. Dle informací ze Seznamu, by do této složky neměly být zařazeny tzv. transakční emaily, to znamená potvrzení o registraci, potvrzení objednávek, informace pro platby objednávek, zprávy od bank. Ovšem pravda je zcela jiná a bohužel se stává, že tam výše uvedené emaily padají !

Oddělování hromadných zpráv není žádný nový objev. Podobnou složku v emailových schránkách zavedl 29. května 2013 i Google. Tam nese tato složka označení „Promo akce“.


Proč je řešení od Seznamu oproti Gmailu přinejmenším na prd? Na první pohled si této nově zavedené složky běžný uživatel totiž nevšimne. V Gmailu je složka „Promo akce“ umístěná nad zprávami, takže ji těžko přehlédnete. Naopak v seznamu je v levém panelu, kam se běžně vůbec nedíváte. Ani když je název „Hromadné“ zvýrazněn a je u něj číslo, které ukazuje, kolik takových zpráv obsahuje.

Co s tím můžete udělat Vy?

Zprávy od konkrétního odesílatele je možné přesouvat. Pokud uživatel bude chtít, může si ručně přetáhnout jeden email od vybraného odesílatele a ty nové, další mu potom budou chodit rovnou do složky „Doručené“. Nová složka tak zůstane zachována.

Vypnout složku „Hromadné“.

Pozitivní je, že celý koncept hromadné složky lze vypnout. V nastavení emailové schránky je potřeba zrušit zaškrtnutí u položky Hromadné zprávy. Ihned poté, co to uděláte, tak všechny zprávy ze složky „Hromadné“ jsou přesunuty do složky „Doručené“ a složka „Hromadné“ zmizí.

Zprávy od konkrétního odesílatele přesuňte ...

Pokud uživatel bude chtít, může si ručně přetáhnout jeden email od vybraného odesílatele a ty nové, další mu potom budou chodit rovnou do složky „Doručené“. Nová složka tak zůstane zachována.

Prosím ohlídejte si adresu :

z které Vám zasílám platební a jiné informace, pro bezproblémovou objednávku. Děkuji.